Kamera monitoring
Bramki antykradzieżowe
Bramki antykradzieżowe
TECHSECURE

PROFESJONALNE SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ

 

 

 TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA LUB TEŻ DOZOROWA TO SYSTEM URZĄDZEŃ POWIĄZANYCH ZE SOBĄ, MAJĄCY NA CELU OBSERWOWANIE NA ŻYWO I REJESTROWANIE WAŻNYCH PRZESTRZENI DLA DANEGO OBIEKTU. PODSTAWOWE SKŁADNIKI TELEWIZJI CCTV TO KAMERY, REJESTRATORY, MONITORY, KROSOWNICE, STEROWNIKI KAMER ORAZ OKABLOWANIE NIEZBĘDNE DO FUNKCJONOWANIA SYSTEMU.
OBECNIE ROZRÓŻNIAMY DWIE TECHNOLOGIE :

 

ANALOGOWĄ -NAJPOWSZECHNIEJ UŻYWANA NA ŚWIECIE I  MIMO, IŻ NIEKTÓRZY TWIERDZĄ, ŻE JEST PRZESTARZAŁA JESZCZE DŁUGO BĘDZIE STOSOWANA ZE WZGLĘDU NA WYSTARCZAJĄCĄ JAKOŚĆ I BARDZO KORZYSTNĄ CENĘ.  OBECNIE WIĘKSZOŚĆ  OBIEKTÓW HANDLOWYCH ZARÓWNO DUŻYCH JAK I MAŁYCH KORZYSTA Z TEJ TECHNOLOGII.
 

CYFROWĄ - NOWOCZESNA TECHNOLOGIA BAZUJĄCA NA ROZWIĄZANIACH IP POZWALAJĄCA UZYSKAĆ LEPSZĄ JAKOŚĆ OBRAZU. TECHNOLOGIA TA KORZYSTA Z ROZWIĄZAŃ ŚCIŚLE SIECIOWYCH WYKORZYSTUJĄC STRUKTURĘ LAN OBIEKTÓW. OPRÓCZ OCZYWISTYCH ZALET MA TEŻ WADY. W PORÓWNANIU Z TECHNOLOGIĄ ANALOGOWĄ SĄ TO WYŻSZE KOSZTY SYSTEMU, KRÓTSZY CZAS ARCHIWIZACJI ,WIĘKSZE OBCIĄŻENIE SIECI LAN NA OBIEKCIE.  
 

WYBÓR POMIĘDZY TECHNOLOGIAMI NAJLEPIEJ PODJĄĆ NA PODSTAWIE INDYWIDUALNEJ SYTUACJI I POTRZEB NA DANYM OBIEKCIE. STOSUJEMY ROZWIĄZANIA TAKICH FIRM JAK : AMERICAN DYNAMICS, APER, BOSCH, ALNET, GV, SANYO, HIK

KAMERA TO URZĄDZENIE, KTÓRE MÓWIĄC W DUŻYM UPROSZCZENIU PRZEKSZTAŁCA OBRAZ OBIEKTU NA SYGNAŁ ELEKTRYCZNY. NASTĘPNIE UKŁAD ELEKTRONICZNY DOKONUJE OBRÓBKI TEGO SYGNAŁU, KTÓRY DALEJ PRZEKAZYWANY JEST DO URZĄDZEŃ TYPU MONITORY CZY REJESTRATORY. KAMERY MOŻNA PODZIELIĆ NA ZEWNĘTRZNE I WEWNĘTRZNE. RÓŻNICA POLEGA NA PRZYSTOSOWANIU DO WARUNKÓW W JAKICH KAMERA BĘDZIE PRACOWAŁA. KOLEJNY PODZIAŁ TO PODZIAŁ ZE WZGLĘDU NA JAKOŚĆ PRZETWORNIKA. DZISIEJSZA NORMA JEŻELI CHODZI O KAMERY ANALOGOWE TO 600TVL, CYFROWE OD 1 DO 5 MILIONÓW PIKSELI. ROZRÓŻNIAMY TAKŻE KAMERY STAŁE, OBROTOWE, TUBOWE ORAZ KAMERY PTZ. TE PIERWSZE MONTUJEMY I  USTAWIAMY TAK BY WIDZIAŁY JEDEN STAŁY OBRAZ. KAMERY OBROTOWE, TUBOWE I PTZ MAJĄ MOŻLIWOŚĆ ZMIANY POLA WIDZENIA, PRZYBLIŻANIA, ODDALANIA I ZMIANY POZYCJI.

 

PODZESPOŁAMI ŚCIŚLE POWIĄZANYMI Z KAMERAMI SĄ OBIEKTYWY. OBIEKTYW TO UKŁAD OPTYCZNY PRZENOSZĄCY OBRAZ DO DALSZEJ CZĘŚCI URZĄDZENIA. I TU ROZRÓŻNIAMY CZTERY ICH RODZAJE :
DŁUGOOGNISKOWY, SZEROKOOGNISKOWY,  STAŁO OGNISKOWY, ZMIENNOGNISKOWY.

REJESTRATORY TO URZĄDZENIA SŁUŻĄCE DO ZAPISYWANIA I ARCHIWIZOWANIA OBRAZU Z KAMER. OBECNIE UŻYWANE I STOSOWANE REJESTRATORY TO REJESTRATORY CYFROWE. REJESTRATORY W UPROSZCZENIU VDR MOGĄ BYĆ OPARTE NA KOMPUTERACH  PC JAK RÓWNIEŻ  MOGĄ STANOWIĆ  SAMODZIELNĄ JEDNOSTKĘ. TE PIERWSZE ZAZWYCZAJ SĄ BARDZIEJ SKOMPLIKOWANE ORAZ BARDZIEJ ZAAWANSOWANE I MAJĄ WYŻSZĄ OD POZOSTAŁYCH CENĘ. REJESTRATORY SAMODZIELNE (KOMPAKTOWE) SĄ DUŻO CZĘŚCIEJ SPOTYKANE I W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW WYSTARCZAJĄCE. WSZYSTKIE RODZAJE REJESTRATORÓW CYFROWYCH KORZYSTAJĄ Z DYSKÓW TWARDYCH DO ARCHIWIZACJI NAGRAŃ. OBECNIE NORMA TO ARCHIWUM OD 2TB DO 16TB.

MONITORY :
MONITORY SŁUŻĄ DO WYŚWIETLANIA OBRAZU. GENERALNIE W TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ UŻYWANE JEST KILKA RODZAJÓW MONITORÓW. NAJBARDZIEJ POWSZECHNE SĄ MONITORY W TECHNOLOGII ANALOGOWEJ CRT ORAZ MONITORY LCD. NA PIERWSZY RZUT OKA MONITORY LCD NIE RÓŻNIĄ SIĘ OD NORMALNYCH MONITORÓW KOMPUTEROWYCH, ALE W RZECZYWISTOŚCI MAJĄ ZUPEŁNIE INNE PARAMETRY PRZEZ CO ICH CENA JEST WYŻSZA. MONITORY CRT ( TZW BAŃKI) NAJLEPIEJ SPRAWDZAJĄ SIĘ W OBSERWOWANIU OBRAZU NA ŻYWO W STACJACH MONITOROWANIA. OBECNIE JEDNAK WYPIERANE SĄ PRZEZ MONITORY LCD.

KROSOWNICE (MATRYCE):
URZĄDZENIA TE SŁUŻĄ DO ZARZĄDZANIA OBRAZEM W STACJACH MONITOROWANIA. DZIĘKI TEGO TYPU URZĄDZENIOM ŁATWIEJ JEST ZARZĄDZAĆ WIELOMA KAMERAMI I WIELOMA MONITORAMI. DODATKOWO MOŻNA NADZOROWAĆ ALARMY I INTEGRACJE Z INNYMI SYSTEMAMI.

STEROWNIKI:
STEROWNIKI, INACZEJ MANIPULATORY SŁUŻĄ DO STEROWANIA KAMERAMI OBROTOWYMI, KAMERAMI TUBOWYMI ORAZ DO ZARZĄDZANIA KROSOWNICAMI I INNYMI SYSTEMAMI POWIĄZANYMI. 

  TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA CCTV  

  KAMERY 

  REJESTRATORY  

TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA DAJE NIEMAL NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI JEŚLI CHODZI O REJESTRACJE

ZDARZEŃ. W DANYM OBIEKCIE MOŻE ONA OBSŁUGIWAĆ OD JEDNEJ DO NAWET KILKUSET KAMER, CO

JEST NIEZWYKLE WYGODNE ZWŁASZCZA W WIĘKSZYCH LOKALACH, JAK NP. GALERIE HANDLOWE.

OSOBY ODPOWIADAJĄCE ZA BEZPIECZEŃSTWO I NADZÓR NAD OBIEKTEM OTRZYMUJĄ DZIĘKI TEMU SZYBKI DOSTĘP DO OBRAZU ORAZ MOGĄ SZYBCIEJ ZAREAGOWAĆ W RAZIE NIEPRZEWIDZIANYCH OKOLICZNOŚCI.

 

MATERIAŁY Z TELEWIZJI PRZEMYSŁOWEJ MOGĄ BYĆ NAGRYWANE, ALE DOSTĘP DO NICH MOŻLIWY JEST TYLKO Z JEDNEGO MIEJSCA, A NIE JAK W PRZYPADKU ZWYKŁEJ TELEWIZJI Z WIELU ODBIORNIKÓW W RÓŻNYCH LOKALIZACJACH. WARTO RÓWNIEŻ WIEDZIEĆ, ŻE KAMERY PODŁĄCZONE DO TAKIEGO SYSTEMU MOŻNA ZAZWYCZAJ DOWOLNIE NAKIEROWYWAĆ PRZY POMOCY SPECJALNEGO DŻOJSTIKA.

 

TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA WPŁYWA DODATNIO NIE TYLKO NA POZIOM BEZPIECZEŃSTWA W OBIEKCIE, ALE I MA WYSOKĄ SKUTECZNOŚĆ JEŚLI CHODZI O DZIAŁANIA PREWENCYJNE. RÓŻNE TYPY KAMER POZWALAJĄ NA NIEMAL DOWOLNA KONFIGURACJĘ TEGO SYSTEMU I REJESTRACJE ZDARZEŃ WE WSZYSTKICH STRATEGICZNYCH MIEJSCACH W DANYM OBIEKCIE.

TechSecure © 2015 | Copyrights

TECHSECURE

MARCHOŁTA 22

03-110 WARSZAWA

TEL.: 602 104 095