Bramki antykradzieżowe

Bramki antykradzieżowe to systemy, które służą do zabezpieczenia towarów, produktów lub rzeczy przed nieautoryzowanym wyniesieniem z określonej strefy. Składniki systemów zwanych „ bramki antykradzieżowe” to: Bramki, klipsy i metki, rozszywacze, dezaktywatory.

Rodzaje systemów:

Systemy akustomagnetyczne  to technologia, która pozwala na największy rozstaw miedzy antenami, która  charakteryzuje się największą czułością, detekcją  oraz najmniejszą podatnością na zakłócenia. Posiada też największe możliwości dopasowania do konkretnych warunków na sklepie. Zabezpieczenia są relatywnie najmniejsze. Bramki mogą zostać zamontowane jako monoanteny, dual (dwie anteny), Split (trzy anteny) jak również w innych konfiguracjach np. cała linia kas. Zdaniem wielu osób posiadających doświadczenie w branży EAS  jest to najlepsza technologia. Nasza firma korzysta z rozwiązań takich producentów jak : Sensormatic, Dexilon,Tagart.

Systemy radiowe składają się z anteny nadawczej i anteny odbiorczej, ale  zdarza się że stoją w innych konfiguracjach. Ich rozstaw jest mniejszy niż w przypadku systemów akustomagnetycznych, a możliwe występujące zakłócenia większe. Zaletą tych systemów jest niższa cena. Jeżeli mamy wąskie przejście, stabilne warunki zasilania, a podatność na fałszywe alarmy nie stanowi problemu, nie musimy wówczas inwestować większych środków w system akustomagnetyczny.

Systemy magnetyczne to przede wszystkim bramki ze wskazaniem do montowania w specyficznych lokalizacjach takich jak czytelnie, biblioteki, księgarnie, drogerie itp. Wyznacznikiem jest budowa i wygląd zabezpieczenia, które jest bardzo małych rozmiarów i można je schować np. w książce bez widocznych zmian. Technologia ta pozwala na mniejszy rozstaw anten niż w przypadku systemów akustomagnetycznych, jednak cena zakupu i instalacji jest wyższa.

Rozszywacze to urządzenia umożliwiające bezpieczne zdjęcie klipsa z produktu. Rozróżniamy trzy typy rozszywaczy:

  • Elektryczne - operacja zdjęcia klipsa odbywa się  automatycznie po włożeniu zabezpieczenia w gniazdo (charakteryzuje wysoka wydajność)
  • Ręczne - operacja zdjęcia klipsa odbywa się przez naciśnięcie mechanizmu po włożeniu zabezpieczenia w gniazdo (niższa wydajność)
  • Magnetyczne - operacja odbywa się po przyłożeniu zabezpieczenia do gniazda. (Inny rodzaj klipsów)

Dezaktywatory to urządzenia służące eliminacji zabezpieczenia w postaci metki (różne rodzaje) z produktu. Dzielimy je na:

  • Elektryczne (większy zasięg działania) wymagają tylko przyłożenia
  • Magnetyczne (niższy zasięg działania) wymagają przeciągnięcia.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
tel. 602 104 095